Draudimas

Keliautojams, įsigijusiems medicininių išlaidų/kelionių draudimą/us, rekomenduojame atidžiai susipažinti su atitinkamos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis dėl medicininių ar kelionės sutrikimo išlaidų dėl viruso COVID-19 padengimo, taip pat pasidomėti kitomis galimomis draudimo rūšimis dėl COVID-19. Tam tikros draudimo bendrovės siūlo šias kelionių draudimo rūšis (atkreipiame dėmesį į tai, kad žemiau pateikiamos galimos bendrosios draudimo sąlygos, todėl renkantis ir įsigyjant draudimą rekomenduojame atidžiai susipažinti su atitinkamos draudimo kompanijos nustatytomis konkrečiomis draudimo sąlygomis):

 

  •  Būtinųjų medicininių paslaugų draudimas. Ši draudimo apsauga atlygina gydymo išlaidas užsienyje susirgus ar patekus į nelaimingą atsitikimą. Jei prieš išvykstant į kelionę šalis, į kurią keliaujate, jau yra įtraukta Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt/ nerekomenduojamų vykti šalių sąrašą (šalis žemėlapyje pažymėta raudonai ir rašoma „Į šalį nerekomenduojama vykti“) dėl COVID-19 epidemijos, būtinosios medicininės pagalbos draudimas negalios ir gydymo išlaidos jums nebus atlygintos. Jei šalis, į kurią vykstate, nėra įtraukta į Užsienio reikalų ministerijos nerekomenduojamų vykti valstybių sąrašą, būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus COVID-19 galios ir gydymo išlaidos bus atlygintos. Jei jūsų kelionės metu Užsienio reikalų ministerijos paskelbė rekomendaciją nevykti į šalį, kurioje esate, būtinosios medicininės pagalbos draudimas COVID-19 atvejams galios 14 dienų nuo rekomendacijos paskelbimo datos;

 

  • Išplėstinis kelionės išlaidų draudimas. Ši draudimo apsauga neįeina į standartinį kelionių draudimo paketą. Ją galite įsigyti papildomai, jei renkatės kelionės išlaidų draudimo apsaugą. Išplėstinis kelionės išlaidų draudimas atlygins kelionės bilietų, viešbučių ir/ar kitas patirtas (sumokėtas) kelionės išlaidas, kurių negalite susigrąžinti iš kelionės ar renginio organizatoriaus, viešbučio, transporto paslaugų teikėjo ar kitų trečiųjų asmenų, jūsų pasirinktos draudimo sumos ribose šiais atvejais: jei atšauksite kelionę dėl Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos nevykti; jei bus atšauktas lėktuvo, traukinio ar laivo reisas; jei bus atšauktas viešas kultūros, sporto ar kt. renginys bei verslo susitikimas ir kelionė netenka prasmės. Šis draudimas negalioja, jei kelionę atšauksite per tris dienas nuo draudimo įsigijimo; jei nutrauksite kelionę Užsienio reikalų ministerijai nepaskelbus rekomendacijos nevykti į jūsų pasirinktą šalį (šalis http://keliauk.urm.lt/ žemėlapyje nebus pažymėta raudonai ir nerašoma „Į šalį nerekomenduojama vykti“). Saviizoliacija nėra draudžiamasis įvykis.

 

Be to, keliaujant į Europos Sąjungos šalis apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu rekomenduojama turėti su savimi Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtinoji medicinos pagalba suteikiama pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais (daugiau informacijos).

Draudimo bendrovės, teikiančios medicinės pagalbos ir kelionės išlaidų draudimą susirgus COVID-19 kelionės metu: IF draudimas, GJENSIDIGE draudimas, LIETUVOS DRAUDIMAS, BTA draudimas. Keliautojas draudimo bendrovę pasirenka savarankiškai.

  • Kipro, Tenerifės, Graikijos ir Egipto vyriausybės įsipareigoja padengti visas gydymo, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku