Keliaujantiems į Turkiją

(Atnaujinta 2022 06 02 14:10)

Vakcinuotiems

Nevakcinuotiems/Nepersirgusiems

Persirgusiems

Išimtys

Anketos pildymas

Apribojimai šalyje

Apribojimų nėra.

 

Apribojimų nėra.

Apribojimų nėra.

 

Vykstantiems į Turkiją specialios registracijos formos (entry form) pildyti nebereikia, nereikalaujama ir specialaus HES kodo (Hayat Eve Sigar, HES kodo turėjimo prievolė panaikinta).

- Medicininės kaukės vis dar privalomos švietimo įstaigose, ligoninėse, kino teatruose, teatruose ir visose viešojo transporto (įskaitant tarpmiestinį) priemonėse.

- Vykstantiems į Turkiją rekomenduojame įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje arba per kelionių agentūras. Neturint draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 150 dienų nuo atvykimo į šalį.

 

Informacija dėl testų atlikimo Turkijoje:

 

  • Turkijoje PGR testai atliekami visose valstybinėse ligoninėse ir daugelyje privačių klinikų. Turkijos Respublikos sveikatos ministerijos licencijuotų, PGR testus atliekančių, laboratorijų sąrašas pagal šalies provincijas.
  • PGR tyrimai atliekami taip pat ir Antalijos oro uoste (rezultatai pateikiami per 24 val., kaina 250 TL). Daugiau informacijos galite rasti čia.
  • PGR testai išvykstant yra atliekami viešbutyje iš anksto numatytu laiku, dvi dienos iki skrydžo.
  • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Turkijoje susitikimo metu. Testo kaina apie 33 $/asm.
  • Atlikto testo sertifikatas bus pristatomas į viešbutį ir jį galima atsiimti iš „Tez Tour“ viešbučio atstovo. Testo rezultą galimą sužinoti E-NABIZ svetainėje įvedus keturis paskutinius gauto QR kodo arba paso numerio skaičius.

 

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

  • Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Susirgus ar nustačius COVID-19 užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką. Turkijoje sertifikuotų viešbučių sąrašas.
     
  • Jeigu vis dėl to atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje, maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos). Izoliacijos trukmė yra 7 dienos. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas moka draudimas (jei tokį turi) arba pats turistas savo lėšomis.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Turkiją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.

 

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku